Forza Italia, Sicilya’daki Miccichè döneminin sonu: Schifani düelloyu kazanır ve Caruso komiser olur

Sezai55

New member
Neredeyse otuz yıl sonra, Sicilya’da plakaya göre Forza Italia dönemi sona eriyor Gianfranco Micciche. silvio berlusconi adada yeni mavi komisyon üyesi olarak atandı marcellus carusovalinin sağ kolu Renato Schifani, yerel yönetimlerin eski bölge müdürü ve Palermo’daki Forza Italia’nın il koordinatörü. Maç, maç, maç. Bölge cumhurbaşkanı ile görevden alınan eski bölge lideri arasındaki çekişme, birincinin ikinciye karşı ezici bir zaferiyle sona erer.

Forza Italia zırhlısı Sicilya’da battı, Miccichè görevden alınmış bir komutan

kaydeden Fabrizio Lentini

11 Mart 2023

Caruso’da (ve Schifani), adadaki 129 belediyede 28 ve 29 Mayıs’ta yapılacak idari toplantılar için listeler ve sembollerle ilgili utancın sonunu işaret eden Sicilya partisinin anahtarları ellerinde. “Bana Sicilya’da Forza Italia’nın prestijli olağanüstü komiserliği görevini verme konusunda bana duyduğu güven için – bunlar Caruso’nun ilk sözleri olan – Başkan Silvio Berlusconi’ye teşekkür etmek istiyorum. Bir sonraki seçim atamaları ışığında birlik ve beraberliğin adı”.

Gücün iki temsilcisi arasındaki uzun ve yorucu düello, geçen yaz Berlusconi’nin İtalya’nın Kardeşleri’nin desteğiyle eski Senato başkanının Sicilya valisi olarak adaylığına onay vermesiyle başladı. O zamandan beri, Schifani ve Miccichè arasındaki, milletvekillerinin birbiri ardına Palazzo d’Orleans’ın ilk kiracısının tarafını tuttuğunu gördüğü çaresizlik. Şimdi en sert tokat, son tokat. Bu, Forza Italia için bir dönemin sonuyla birlikte Miccichè’nin nakavtına işaret ediyor.

Gianfranco Micciche ile birlikte Silvio Berlusconi;

Gianfranco Micciche ile birlikte Silvio Berlusconi;

Silvio Berlusconi, Gianfranco Miccichè ile birlikte

Berlusconi, akşam yaptığı bir basın açıklamasıyla torpillenen eski sadık dostuna hapı tatlandırmaya çalışıyor. “Bu sabah – diyor ki – Gianfranco Miccichè’nin beni geniş çapta temsil ettiği yerel durumlar nedeniyle Sicilya’nın bölge koordinatörü olarak istifasını aldım. Kararını üzüntüyle not ediyorum ve yıllarca yaptığı tüm işler için kendisine teşekkür ediyorum. bölgenin koordinatörü olarak memleketi Sicilya. Gianfranco Miccichè, kurulduğu yıldan (1994) beri Forza Italia’nın bir üyesidir – eski Cavaliere’yi hatırlıyor – ve bana ve bizim için değerli katkılarını vermeye devam edeceğinden eminim. Parti”.