Grillo, Conte hakkında: “Berlusconi öldüğünde, hayattayken aldığından daha fazla oy aldı. M5S buharlaştı”

Sezai55

New member
“Tarihi bir an, Conte'yle tanıştım, o beni biraz hassaslaştırdı. Daha fazla oy aldı Berlusconi diri olduğundan daha ölü.” Bu cümlelerden sadece bir tanesi. Beppe Grillo şovda ben başka biriyim Fiesole'de (Floransa). 5S'nin kurucu ortağı için “Artık bağırmanın zamanı değil, Conte'nin dönemi geldi, o ılımlı bir insan. Bizim yaptığımız Hareket belki artık yok, belki buharlaştık diyorlar, belki de bu” doğru kelime. Harika şeyler yaptık.” Beş Yıldız Hareketi'nin başkanı çeşitli şakaların odağındaydı: “Benim vazgeçilmez olduğumu anlamış olmalı ve onunla sonunun nasıl olacağını bilmiyorum…” diye devam etti garantör.

Grillo'nun harika manevraları: Raggi ile tanışın, Fico'yu düşünün

kaydeden Matteo Pucciarelli

16 Haziran 2024

Referans sıkıntısı yok Giorgia Meloni: “Artık psikopat cücemiz yok. Berbat takım elbiseleri ve ona verdiği ceketleri olan psikopat cücemiz var. Merkel'in. Psikopat cüceyi seviyorum, aynı zamanda bir mizah anlayışı da var. Yaptığı şaka DeLuca muhteşemdi, ona sarılırdım. Biraz mizah anlayışımızı yeniden kazanmalıyız, o zaman Conte ile 15 dakika konuşmanız yeterli, sonra bunu aşacaksınız çünkü o bir akademisyen, bir profesör, bir avukat”.

Grillo daha sonra Yüksek Mahkeme tarafından onaylanan (ancak cezanın azaltılmasıyla birlikte) ceza hakkında yorum yaptı. Chiara Appendino 2017'de Piazza San Carlo'da yaşanan olaylar için: “Torino'daki bir kazadan hüküm giymiş tek kişi o, vali ve polis komiseri değildi, polis değildi.”

Kurucu ortak, seçimlerde şu gözlemini yaptı: “İnsanların %50'si oy kullanmaya gitmiyor, %30'ları var, bu da %50'nin %30'u anlamına geliyor. Bizim %5'imiz var, ama bu bir demokrasi mi?” . Grillo'ya göre “oy vereceklerini düşünerek oy vermeye gidenler ve bunun yerine 70 yıl geriye gidenler. Belki Darwinizm tam tersidir, en kötüsünü seçti” ve “siktirmek için gönderdiğim herkes hükümete gitti”.