“Hafızalardan Silinmeyecek Özel Bir Proje”

KripTon

Member
Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, birlikteinde Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar, AK Parti Vilayet Gençlik Kolları Lideri Muhammed Sinan Özhüsrev, AK Parti Yeşilyurt Bayan Kolları Lideri Esin Tanrıverdi, AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Lideri Salih Tav ve Özalper Mahalle Muhtarı Ramazan Korkmaz ile bir arada Özalper Mahallesi Alsancak Caddesinde ikamet eden ve Yeşilyurt Belediyesinin besin takviye projesinden faydalanan üniversiteli öğrencileri ziyaret ettiler.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti lisana getiren üniversiteli öğrenciler, besin dayanak paketleriyle eğitim hayatlarına katkı sağlayan Yeşilyurt Belediyesine ve Belediye Lideri Mehmet Çınar’a gösterdikleri hassaslıktan dolayı teşekkürlerini sundular.

AK Parti Vilayet Gençlik Kolları Lideri Muhammed Sinan Özhüsrev’de üniversiteli öğrencilere yönelik hayata geçen projeyi takdirle karşıladıklarını söz ederken, ” Öğrenci kardeşlerimize evvela uygun bir eğitim ömrü temenni ediyorum, bizi konutlarında hayli hoş bir ortamda konuk ettiler. Yeşilyurt Belediyemizden Allah razı olsun, örnek bir proje başlattı, bizde bu vesileyle öğrenci kardeşlerimizin meskenine konuk olduk. Öğrencilerimize bu yardımların devam edecek olması takdir edilecek bir durumdur, Yeşilyurt Belediye Liderimiz başta olmak üzere katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlerde AK Gençlik Ailesi olarak ta kardeşlerimizin her vakit yanındayız. ” diye konuştu.

Özalper Mahalle Muhtarı Ramazan Korkmaz ise, toplumsal belediyecilik hizmetlerine gösterdiği hassasiyetten dolayı Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunarken, kirada oturan üniversiteli öğrencileri yönelik başlatılan projenin örnek bir hizmet olduğunu söylemiş oldu.

Öğrencilerle bir ortaya gelmenin memnunluğunu yaşadığını belirten Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar ise Türkiye’nin geleceğini inşa edecek olan üniversiteli öğrencilerin her vakit yanında yer aldıklarını söylemiş oldu.

Yeşilyurt’ta kirada oturan üniversiteli öğrencilere kış boyunca besin yardımında bulunacaklarını tabir eden Lider Çınar, ” Yaklaşık bir ay evvel başlattığımuz ilçemizde kirada oturan üniversiteli öğrencilerimize yönelik besin dayanak projemiz hayli büyük ilgi gördü. Üniversite eğitimini sürdüren kıymetli kardeşlerimizin hiç bir sorun ve kahır yaşamadan derslerine adapte olmaları ortasında elimizden geleni yapıyoruz. Toplumsal Yardım İşler Müdürlüğümüze gerekli evraklarını teslim eden öğrencilerimize, içerisinde 18 çeşit temel besin unsurunun yer aldığı paketlerimizi yeni yılın birinci günlerinden itibaren teslim etmeye başladık. Öğrencilerimiz kâfi ki derslerine çalışsınlar, okusunlar ve ailelerinin yanına keyifli ve huzurlu dönsünler, bizler bu manada üzerimize düşen ne var ise yerine getirmeye hazırız. Bugünde Sayın Vekilimiz ve başka arkadaşlarımızla birlikte Özalper Mahallemizde ikamet eden üniversiteli öğrencilerimizi konutlarında ziyaret ederek onlarla epeyce hoş sohbetler yaptık, taleplerini ve isteklerini dinledik. Bu vesileyle eğitim ömrünü sürdüren tüm öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin başlatmış olduğu projenin manalı, özel ve değerli olduğunu söyleyen AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ” Gözlerinden ışık saçan öğrenci kardeşlerimizle bir ortaya gelmekten büyük bir memnuniyet duymaktayız. Rabbim bütün gençlerimizi esirgesin, her biri bizim için başka bir pahadır. Biz burada eğitim hayatını sürdüren öğrencilerimizin annesi, ablası ve kardeşiyiz, onların yanında olmaktan kıvanç duymaktayız. Eğitim hayatını huzur kenti Malatya’mızda, Memnun İnsanların Kenti Yeşilyurt’ta sürdüren tüm öğrencilerimize en hoş biçimde konut sahipliği yapıyoruz. Milletvekili olarak bizler, mahallî idarelerimiz, kamu ve kurumlarımız vilayet haricinden buraya okumak için gelen kardeşlerimizin her vakit yanında yer alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın gençlere verdiği değerle bir arada lokal idarelerimizde gençlerimize yönelik fazlaca hoş projeler uyguluyorlar. Yeşilyurt Belediyemizde toplumsal belediyecilik alanında verimli, hoş ve örnek projeleri vatandaşlarımızla buluşturuyor. Yeşilyurt’ta kültürel, sanatsal ve eğitim alanında hoş projelerin altına imza atan Belediye Liderimiz Mehmet Çınar’ın talimatıyla ilçede kirada oturan üniversiteli öğrenci kardeşlerimiz, belediyemizin ilgili ünitesine müracaatları yapmaları halinde eğitim mühleti boyunca besin dayanak paketlerini alabilecekler. Öğrencilerimizin besin gereksinimlerinin karşılanması noktasında örnek bir projeyi başlatan Belediye Liderimizi ve mesai arkadaşlarını tebrik ediyorum, kutluyorum. Üniversite hayatını hayatış birisi olarak gençlerimize verilen bu değer fazlaca değerli, manalı ve özeldir. Hafızalardan asla silinmeyecek ve unutulmayacak bir projedir. Öğrencilerimiz buradan gittikleri vakit Yeşilyurt Belediyemizin bu takviyesini hiç unutmayacaklar, daima akıllarında kalacak ve etraflarıyla paylaşacaklardır. Bu tıp takviyeler gönül köprülerinin güçlenmesine sebep olmaktadır. Tüm öğrencilerimize başarılı, keyifli ve hoş bir eğitim ömrü temenni ediyorum.” diye konuştu.

Bültenler – Son Dakika Haberleri

Milletvekili, Yeşilyurt, AK Parti, Malatya, Yeni, Haber