Hükümet Pisa'daki suçlamaları kınamıyor. Schlein: “Baskı iklimi, Piantedosi bunu Parlamento'da açıklamalı”. Landini: “Demokratik kaygı var”

Sezai55

New member
Cuma sabahı Pisa ve Floransa'da, izinsiz Filistin yanlısı gösteriler düzenleyen öğrencilerin polisin ağır saldırısına uğraması, Hükümetin büyük bir kısmı için normaldir. Skandal yok, yaygara yok. Kolluk kuvvetlerinin aşırı tepkisi yok.

Tarım Bakanı, Francesco Lollobrigidaüzülmüyor: “Gösteri olasılığına saygı duyulması gerektiğine inanıyorum – Comin & Partner tarafından düzenlenen Masseria alle Terme di Saturnia Forumu'nun Kış Edisyonunda açıklıyor – ve polis güçlerinin işlerini yapma olasılığı dolayısıyla bu açıdan kamu düzeniyle ilgili gerçekleri yargılamak zorunda olan kişi ben değilim. Görüntülerden gördüğüm kadarıyla, başka bir sitede izin verilen bir gösteriye baskı yapılmaya çalışıldı ve orada bir gösteri vardı. Polisin tepkisi üzerine kanunların ve kanunların şartlarına uygun olup olmadığını ve kurallara uyulup uyulmadığını açıklayacaklar”.

Bakan, polis güçlerinin vatandaşların güvenliğini düşünmediğini bir an bile düşünmek istemiyor: “Bana öyle geliyor ki başka bir şey yapmak için hareket etmiyorlar, bu durumda bile öyle düşünüyorum ve umuyorum ki Siyasi güçler düzenin güçlerine duyulan güvenden yola çıkar, muhtemelen gerçeklerle çelişir, tam tersi olmaz”.

Lollobrigida'ya tepkinin orantısız olup olmadığı soruldu: “Bunu yargılamak bana düşmez, son yıllarda polisin müdahale ettiği başka olaylara da tanık oldum, Trieste limanını çok ağır suçlamalarla hatırlıyorum, birçok kez gördüm” Bu nitelikte müdahaleler olabilir ancak görüntüler hakkında hüküm vermek Tarım Bakanı'nın görevi değildir”.

Cuma sabahı yine Saturnia'dan başka bakanlar da konuşmuştu. Herkes savunmada. Başta Turizm Bakanı Daniela Santanché: “Sanırım kadınların Meloni şeklindeki kuklanın yakıldığına, Meloni'ye hakaretlere – “sürtük” – maruz kaldığına dair tek bir kelime duymadım, öyle bir dönemde, deyim yerindeyse kadınların bir kadına hakaret edersen yazıklar olsun sana. bir kadına ya da bir kadına dokunursanız, olması gerektiği gibi, daha az Meloni. Bunun yerine, bu milletin solundaki birçok liderden, liderden daha cesur olan Başbakan hakkında söylediği sözler için Cumhurbaşkanı Mattarella'ya teşekkür ediyorum.”

Reform Bakanı Elisabetta Casellati bu tür gösterileri kınıyor: “Bu tür protestolardan hoşlanmıyorum, Hamas'ı ve dolayısıyla İsrail'i ilgilendiren ciddi bir sorunumuz var, dolayısıyla takip ettiğimiz çok zor bir durum. Dışişleri Bakanımız getiriyor, deniyor.” Gazze Şeridi'nden gelen ve bu nedenle İtalya'ya geri getirilen tüm insanları kurtarmak için İtalya'dan da güçlü bir insani yardım var.” Ayrıca Ticaret ve Made in Italy Bakanı için de savunma pozisyonu Adolfo Urso: “Polise her zaman büyük saygım vardır. Ve elbette geleneğimiz gereği, bu ülkede hiç kimsenin sorgulanmaması gereken gösteri yapma hakkını herkesten daha fazla koruyan biziz.”

Demokrat Parti Sekreteri Elly SchleinBu arada İçişleri Bakanı'ndan pozisyon istiyor Kendini ek: “Dün gece Pisa olağanüstü demokratik bir tepki verdi. Artık öğrencilere cop yok. Piantedosi'nin nihayet gelip parlamentoda ülke önünde açıklama yapması ve onun sorumluluğunu üstlenmesi gerekiyor. Dün gördüğümüz, küçüklerin coplarla dövüldüğü, küçüklerin yerde tutulup hareketsiz bırakıldığı kabul edilemez sahnelere artık tanık olamıyoruz. Kabul edilemez” diye ekliyor. Sonra şunu ekliyor: “Bu münferit bir olay değil. Floransa'da, Napoli'de, Bologna'da buna benzer sahneler gördük, bir baskı iklimi var ve bunun hesabını Bakan Piantedosi'den geçen hafta da sormuştuk.”

Toskana başkanı adına Eugenio Giani bunlar polisin kendiliğinden eylemleri değil ama bir planı var: “Bana göre Hükümet'ten gelen bir talimat var, başka türlü açıklanamaz, çünkü bu bir dizi gösteride gördüğümüz bir eğilim, daha çok ve daha fazlası.” daha sert.Dün makroskobikti.İnsanların görüşlerini ifade ederken kamu düzeninin sağlanması gerekir ve bu kişilerin lise ve üniversite mezunu, reşit olmayan kişiler olduğunu, ellerinde herhangi bir kaba kuvvet uygulanmadığını gördüğünüzde görüntüler ortaya çıkıyor, gördüğümüz coplarla o fesatlıkla saldıramazsınız” dedi. Şu an için Toskana valisi İçişleri Bakanı Piantedosi'den haber alamadı: “Piantedosi'nin, yukarıdan gelecek bir adresin var olması mümkün olmayan şüpheleri ortadan kaldırmak için çok açık ve çok net olabileceğini umuyorum. kurumlardan bir yönlendirme olduğu konusunda her türlü şüpheyi ortadan kaldıracak niteliktedir”.

“Pisa'da ve diğer kentlerde öğrencilerin maruz kaldığı şiddetli saldırılara karşı tasvip etmediğimizi ve demokratik kaygılarımızı hemen belirtmek istiyoruz”. CGIL'in genel sekreteri şunu yazdı: Maurizio Landiniİçişleri Bakanı Matteo Piantedosi'ye gönderilen mektupta “konfederal sendika örgütleriyle acilen” toplantı yapılması talep ediliyor.

Pisa ve Filistin için gösteri yapan öğrencilere polis suçlaması