La Russa’nın görevden aldığı aday Imperia geri çekilmiyor: “Afişleri değiştirip silah ve miğferle devam ediyorum”

Sezai55

New member
“Brothers of Italy’de kimse bana bir şey söylemedi, birinin bana neden artık beni desteklemediklerini açıklamaya tenezzül etmesini bekliyorum. Ama söz verdim ve devam ediyorum, sorun daha çok başkalarına, böylece güvenilirlik eksikliği uçurumuna düşen bir politikaya ait.” Jandarma albayı Luciano Zarbano, iki gün öncesine kadar Kardeşlerin adayı İtalya’nın Mayıs ayında yapılacak Imperia idari seçimleri için aynı fikirde değil.

Son haftalarda, Giorgia Meloni’nin partisinin yerel koordinasyonu tarafından atanması, Liguryalı merkez sağı böldü: Lega, Forza Italia ve Totiani, giden belediye başkanı Claudio Scajola’yı desteklemek için (ancak bir sembol olmadan) birlikte, Fdi aday olarak onunla yalnız . Ardından, doğrudan Senato başkanı Ignazio La Russa tarafından empoze edilen ters yüz ve Zarbano’nun Roma ayaklanmalarına bakılmaksızın yine de devam etme kararı geldi. Henüz başlamamış, ancak şimdiden küçük bir popüler roman gibi görünen bir seçim kampanyasının yeni, beklenmedik bir dönüşü.

Albay, sizinle bahse giren parti tarafından adaylıktan “aklandınız”, ama bu nasıl oldu?

“Aslında, en azından resmi olarak, bu konuda herhangi bir iletişimim olmadı. İtalya’nın Kardeşleri’nin desteklediği aday bendim ama adaylığım için partinin desteğini kaybederse hiçbir şey değişmez. Ne isterlerse yapabilirler, Scajola ve hatta Demokrat Parti ile gidebilirler ama ben kask ve silah alıp yoluma devam ediyorum” dedi.

Affedersiniz: Perşembe günü Giovanni Donzelli ve Meloni’nin müdavimleriyle buluşmak için Roma’ya kadar gittiniz ve bu konuda herhangi bir haber almadınız mı?

“Imperia sahnesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istediler ve bana haber vereceklerini söylediler. Umarım kötü giden iş görüşmelerinde kullanılan “size haber veririz” tarzı bir şey değildir. Ama gerçekten: benim için hiçbir şey değişmiyor, beni destekleyen partiler ne olursa olsun, bana inanan Imperia halkı için devam etmeliyim”.

Kendinizi “hak adamı”, “onurlu” ve “askeri eğitimli” olarak tanımlayan sizler, bu şekilde davranıldığı için ihanete uğramış hissettiniz mi?

“Size kimseden bir şey beklemediği için kendini mutlu gören Shakespeare ile cevap vereceğim. İnsanlar Tanrı’nın önünde ayrıldı, bir düşünün, siyasette insanın fikir değiştirebileceğini anlamıyorum. Şimdilik anlamıyorum. İhanete uğramış gibi hissediyorum, o zaman bana ne zaman bir şey söylemeye tenezzül edecekler, göreceğiz”.

Parti seçimini nasıl açıklıyorsunuz? Size olan güvensizlikten mi yoksa merkez sağ içindeki ilişkilerden dolayı mı alındığını düşünüyorsunuz?

“Bilmiyorum. Nereden bakarsan bak kendi kendisiyle çelişen bir tercih onlarınki. Cepheyi sağlamlaştıracak bir siyasetçi isteseler Scajola merkez sağ diye tanımlanamaz. Sivil isteseler ben Eminim ben daha saf bir sivilim Ve genel olarak, bana öyle geliyor ki, bu şehrin siyasetteki profesyonellerden daha çok dinleme yeteneğine sahip yöneticilere ihtiyacı var Profesyonel bir politikacı olmamakla suçlandım, ancak Titanik’i profesyonellerin inşa ettiğini hatırlıyorum. amatörler Nuh’un Gemisi”.

İncil referansları hakkında. Fdi’nin adaylığına verdiği desteği geri çekme kararının doğrudan sekreterlikten gelmesine, La Russa’nın iletmesine ama aslında Giorgia Meloni’nin onaylamasına üzülüyor musunuz?

“Giorgia Meloni seçimleri her şeyde tutarlı olduğu için kazandı, tutarlılık işe yarıyor. Diyelim ki genel olarak siyaset için üzgünüm, bu dinamiklerle gedikler değil, güvenilirlik uçurumları açılıyor. Keşke kültür saymaya başlasa ne pahasına olursa olsun zafer ve bayrak dikme yarışı, İtalyanların neden sadece yüzde 40’ının oy kullandığını anlamaya başlıyorum”.

Adaylığınızdan çekilmeniz istendi mi?

Zaten devam etme seçimimin farkındayım, tek başıma bile takdir edilmedi ve edilmeyecek. Ayrıca ne kadar çok devam edersem o kadar çok destek alıyorum”.

Belediye Başkanı Scajola’dan mı bahsediyorsun? Seçimleri tekrar kazanırsa Belediye’de onu destekleyecek misiniz? Fdi geri adım atmadan önceki anketler, ona yüzde 7 ila 8 verdi. Birleşik sağ ile şimdi neyi hedefliyorsunuz?

“Bunu batıl inançtan söylemiyorum ve sadece değil. Konu askeri eğitim mi yoksa romantik bir dünya görüşü mü bilmiyorum ama yine de kişinin sözünün, haysiyetinin ve fikirlerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Vatandaşın iyiliği için. Vatandaşı dinlemeden ve dahil etmeden kararların alındığı bir Imperia çok uzun yıllar oldu, bu yüzden sayfanın çevrilmesi gerekiyor. Askerdeyim, ama tam olarak bu yüzden biliyorum ki karar vermeden önce herkes dinlenmeli. İyi bir komutan, büyük devletini dinlemekten geçer.”

Sonraki durak şimdi mi?

Önümüzdeki hafta listeyi sunacağız, zaten adaylarımız var ve onlar tecrübeliler. Kent için billboard kampanyası 15’inden sonra başlayacak” dedi.

Fdi kararından sonra seçim afişlerini nasıl yaptınız?

“Neyse ki henüz basılması için izin vermemiştik. Yenilerini yaptık, burada merkez sağın sembolü olan sloganın yerine daha da güzel bir ifade olan “Efendisiz bir Imperia için” koydum. .