Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi içinde İş Protokolü İmzalandı

KripTon

Member
MALATYA (Bültenler) – Malatya‘da engelli vatandaşlara hizmet verecek olan Yeşiltepe Manisiz Hayat ve Spor Merkezinde akademik manada eğitim dayanağı almak ve Spor Bilimleri Fakültesinde tahsil nazarann öğrencilerin uygulama alanının oluşturulması için Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi içinde imzalanan iş protokolüne Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu ve akademisyenler katıldı.

Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitenin kıymetli bir iş protokolüne imza attığını söz eden İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ahmet Kızılay, “Büyükşehir Belediyemizle hoş bir protokol imzalayacağız. Protokolümüz, Malatya Büyükşehir Belediyesinin engelliler için yaptığı epeyce hoş bir spor kompleksinin İnönü Üniversitemizin Spor Bilimleri Fakültesi hocaları, araştırma bakılırsavlileri ve öğrencileri tarafınca tesisteki Büyükşehir Belediyemizin hizmet verdiği engelli kardeşlerimize eğitim dayanağı vermek, Sayın Selahattin Gürkan Liderimizin Büyükşehir Belediyesinde yaptığı çalışmalara paydaş olarak takviye vermek için bir protokol imzalayacağız. bu biçimde bir hizmeti gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan’a ve grubuna üniversitemiz, Malatya halkı ve engelli kardeşlerimizin aileleri ismine hayli teşekkür ediyorum. Bu hizmet en güzel, en değerli hizmetlerden birisi. Spor Bilimleri Fakültemizin akademisyenleriyle bir arada Büyükşehir Belediyemizin ilgilileri nasıl bir çalışma yapılacağı ile ilgili fikirlerini paylaştılar ve mutabık kaldılar. Protokolümüzün başarılı ve verimli olmasını diliyorum. bir daha Büyükşehir Belediyemizin hizmete sunduğu sanat sokağında yer alan Gülen Yüzler Kafeye öğrencilerimiz dayanak veriyor.

Ayrıyeten Büyükşehir Belediyemiz üniversitemize her vakit büyük bir dayanak veriyor. Bizde üniversite olarak belediyemizin yaptığı faaliyetlerde insan kaynağımız, kabiliyetimiz ve bilgi birikimimizle elimizden gelen dayanağı veriyoruz vermeye devam edeceğiz. Sayın Liderimiz üniversitemize 4,5 km üniversite bulvarımızı geçtiğimiz yıl açtı ve tamamladı. Liderimize teşekkür ediyoruz. bir daha Büyükşehir Belediyemiz üniversitemizin yaptığı kongre, sempozyum yahut konferanslarda bizlere takviye veriyor. Bütün çalışmalarımızda Büyükşehir Belediyemizin takviyelerini görüyoruz. Bedelli Liderimize ve takımına fazlaca teşekkür ediyoruz” dedi.

Manisiz bir ömür için her hususta engelli vatandaşlara hizmet verdiklerini lisana getiren Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, “İnönü Üniversite ve öteki STK’larla Büyükşehir Belediyesi olarak ortak epeyce hoş çalışmalar yürütüyoruz. Bizler iştirakçi belediyecilik temeli unsurunda paydaşlarımızla Malatya’nın istikbali için hoş projeleri el ele vererek gerçekleştiriyoruz. İnönü Üniversitemiz projelerimizi gerçekleştirdiğimiz kurumlarımızın başında geliyor. İnönü Üniversitemizin bilhassa topluma açık, toplumla bütünleşmiş, toplumun kaygılarıyla dertlenen ve bilimsel bir yapı formatı içerisinde çalıştığını yakinen müşahede ediyorum. Bizim prensiplerimizden birisi de toplumsal belediyecilik unsurudur. Toplumsal belediyecilik unsuru içerisinde toplumumuzun toplumsal sorun ve külfetlerini lisana getirmek, onlarla ilgili tahlil tekliflerini geliştirmek, yerler oluşturmak bizim en temel bakılırsavlerimizden birisidir. Manisiz bir hayat için her mevzuda engellilerimize hizmet veriyoruz. Engelli merkezimiz ile ilgili İnönü Üniversitemizle yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde merkezimizden faydalanacak engelli kardeşlerimizin topluma adaptasyonu, hayata bağlanma ve kendi kendine yeterlilikleri noktasında üniversitemizle protokolümüzü imzaladık. Spor Bilimleri Fakültemizin akademisyenleri ve Büyükşehir Belediyemizin ilgili üniteleri projenin bir an evvelden gerçekleşmesi noktasında paydaş olarak hoş bir çalışma örneği sergilediler. Sayın Rektörümüzün şahsında topluma açık üniversite, toplumun kederleriyle dertlenen üniversite formatı Malatya İnönü Üniversitesinde yakalanmıştır.Protokolümüzün Üniversitemize, Belediyemize ve protokol kapsamında yararlanacak olan engelli vatandaşlarımıza güzel uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yapılan çalışmalar için Spor Bilimleri Fakültesi ve Büyükşehir Belediyemizin çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bültenler – Son Dakika Haberleri