Meloni Avrupa Konseyi adına Brüksel'de: “AB'ye Draghi mi? Bu bir felsefe”

Sezai55

New member
“Bir İtalyan'dan bahsettiğimiz için mutluyum ama bu tartışma bir felsefe. Vatandaşın oylamasından önce karar verme eğilimi beni hiçbir zaman aynı fikirde bulmayacaktır. Çoğunluğa karar veren vatandaşlardır, bu nedenle toplantıya katılmayacağım. Mario Draghi'nin AB zirvesine olası atanması tartışılıyor. Başbakan Giorgia Meloni bunu AB zirvesinin sonunda söyledi ve şunu ekledi: “Beni ilgilendiren şey, iki Avrupa yanlısı olarak kabul edilen Draghi ve Enrico Letta'nın bize Avrupa'nın değişmesi gerektiğini söylemesi.” Burada, eski Başbakan Letta'nın AB zirvesinde sunduğu İç Pazar hakkındaki rapora atıfta bulunulmaktadır: “İlginç bir çalışmadır ve bana göre İtalyan hükümetinin yürüttüğü çalışmadan kesinlikle ilham alan pek çok fikir vardır.” Yapıyorum”, dedi Advise başkanı.

“Draghi – yorumunu yaptı Meloni – otoriter bir kişi ama ben sıradan bir şey söylüyorum. Bu tartışma gazete manşetleri ve seçim kampanyaları için iyidir, ancak işler böyle yürümüyor. Votino'nun yurttaşlardan önce kimin ne yapacağına karar vermeye yönelik bu eğilim, Beni asla bulamayacağınız bir trend” diye açıkladı Meloni. “İşe yaramayan şeyi değiştirmek isteyip istemediğimizi bilmekle ilgileniyorum. Yeterli tedarik zincirlerini nasıl garanti edebiliriz? Göçle ilgili bu çalışmaya nasıl devam edebiliriz ki bu, göçmenleri AB'ye yeniden yerleştirelim anlamına gelmiyor; asla işe yaramayacak” diye ısrar etti.

Meloni daha sonra 25 Nisan'ın yıl dönümü nedeniyle anti-faşizmle ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı: “Geçen yıl her zaman yaptığım gibi Cumhurbaşkanı'na çelenk koymaya gittim. Faşizmle ilgili söyleyeceklerim şuydu: Bunu 100 kez söyledim ve tekrar söylemem gerektiğini düşünmüyorum, dolayısıyla gazetelerinizde benim tehlikeli bir faşist olduğumu söylemeye devam edebilirsiniz, ancak İtalya'da aşırılık yanlıları başka yerlerde ve bu hükümette değil.”