Meloni La7'ye karşı: “Oylamayı radikal şıklar belirlemiyor”

Sezai55

New member
Video klibi Giorgia Meloni seçim kampanyasının özyönetimli alanları için bu bir provokasyon haline gelir ve bir tepkiyi tetikler Corrado Formigli. Başbakan La 7'de yayınlanıyor ve “radikal şık oturma odaları” olarak tanımladığı yarışmalara katılıyor. Başlangıçtan itibaren sert bir video: “Sevgili La7 izleyicileri, bir süredir birbirimizi göremiyoruz, ama umarım sizi otoriter sürüklenme, ekonominin çöküşü ve İtalya'nın izolasyonu tehlikesinin engellenmesiyle cesaretlenmiş buluruz. Uluslararası düzeyde birçok kişi bu hayaletleri tartışırken, biz İtalya'nın koşullarını iyileştirmek için yorulmadan çalıştık.” Ancak bu yalnızca bir hamlenin öncülü, çünkü istasyonun yayınlarında yokluğundan yakınan Meloni şöyle diyor: “8 ve 9 Haziran'da konuşan radikal şık salonlar değil, halktır”. La 7 sunucusu Corrado Formigli'ye göre “ağımızı izleyen milyonlarca İtalyan'la alay ediyor ve onlara hakaret ediyor. Ülkenin yarısının başbakanı diğer yarısına savaş ilan ediyor.”

Gazetecinin yorumu, başbakanın videosunun yayınlanmasından kısa bir süre sonra Facebook sayfasında görünüyor. 5S Vittoria Baldino Başbakana saldırarak onu takip ediyor: “Radikal şık olduğunu düşündüğü salonlara hakaret ederek, kendisi de radikal şıklığa dönüştü.” Ancak FdI'nin organizasyon yöneticisi Giovanni Donzelli “Giorgia La7'de zarafet ve samimiyetle çoğulculuk dersleri veriyor” diye yanıtlıyor. Ve Formigli itiraz ediyor: “Ayrıca Fratelli d'Italia tarafından yönetilen bir mesajın içeriğine de karar vermek istiyorsunuz. Giorgia'nın şaka yaptığı ironiyi anlamamasına şaşırmadık. Bu şekilde sadece İtalyan Kardeşler'in büyümesine yardımcı olduklarını nasıl anlamadıklarına şaşırıyoruz.”

Bu arada, ağın haber direktörü, Enrico Mentana, tüm liderler arasındaki TV yarışmasına daveti yeniden başlatarak tartışmayı yakalamaya çalışıyor: “La7 izleyicileriyle ilgili şakayı bir gülümsemeyle karşılıyorum, eğer onları özlerseniz, bu yılın en önemli akşamında onlarla tanışabileceksiniz. 7 Haziran seçim kampanyasına tüm liderler gibi davet edildiği göz önüne alındığında” yorumunu yaptı. Ancak TeleMeloni formatını başlatmak için her zaman kışkırtıcı olan çıkışının ardından gelen gün boyunca, başbakan aynı zamanda Rai3'te de göründü. Monica Maggioni Avrupa Şampiyonası için belirlenen kurallarla ilgili bir dizi röportajın ilk konuğu olarak. Ses tonu her zaman kurudur: Solla koalisyon hipotezini reddeder, ancak aşırı sağla ittifakı reddeder (“Sunulamazlığa izin vermiyorum”). Geleceklerini başbakanlığa bağlayanlara ise şöyle yanıt veriyor: Eğer referandum geçmezse “kimin umurunda, İtalyanlar beni 5 yılımdan sonra yargılayacaklar”.