Meloni saldırıyor: “Masada kararlaştırılan Avrupalı atamalar gerçeküstü, anlaşma kırılgan”

Sezai55

New member
“Acele etme girişiminde bulunuldu çünkü kahramanlar bunun kırılgan bir anlaşma olduğunun farkındaydı.” Giorgia Meloni, 50. yıl dönümü etkinliğinin konuğu Gazete, Avrupa'daki üst düzey pozisyonlar için yapılan müzakerelere, oylama sonrasında atanacak üst düzey AB pozisyonlarına darbe indiriyor. İtalya Başbakanı ilk gayri resmi Avrupa konseyi hakkında şu yorumu yapıyor: “Seçimlerin ardından ilk konseyde buluştuğumuzda bazılarının vatandaşların işaretlerinin ne olduğunu ve değişikliklerin ne olduğunu düşünmeye bile çalışmadan isimlerle gelmelerini gerçeküstü buldum. Ben öncelikleri aktarırım, demokrasiyi böyle yorumlamıyorum, bunlar vatandaşı ötekileştiren tavırlardır”.

Meloni'ye göre Avrupa seçimleri “Avrupa'nın ağırlık merkezini açıkça sağa kaydırdı” ve Meloni, Avrupa Parlamentosu'nda muhafazakar koalisyonu tarafından fethedilen üçüncü güç rolünü üstlendiğini iddia ediyor. Meloni, onsuz bir koalisyonu garanti altına alacak rakamların kanıtı olarak şöyle yanıt veriyor: “Gelecekteki dosyalardaki çoğunluklarla ilgili bazı sürprizlerin gelebileceğini düşünüyorum. Sanırım halk, son yıllarda solun politikalarını takip etmenin ölümcül olacağının farkındadır.” Benim bugünkü görevim soldaki alternatif cepheyi örgütlemek, herkesle diyalog kurmak, yaptığım da bu. “