Michela Murgia ve Roberto Saviano 2 Haziran’daki geçit töreninde

Sezai55

New member
Tartışmayı şu kişinin paylaşımına taşıyın: michelle murgia İmparatorluk Forumlarındaki askeri geçit töreninde Donanmanın Comsubin akıncılarından gelen bir ‘Roma selamı’nı kınayan bir yazı: yeşil tulumlar ve bereler, bir mendille çarpıtılmış yüzler, yetkililer sahnesi altında uzmanlar ‘Decima’ diye bağırıyorlar. Senato başkanı ile Ignatius LaRussa “çok gülümseyen ve zafer işareti yapan”. Askeri kaynakların inkarına rağmen (X filosu Mas’a atıfta bulunulmamakta ve uzanmış kol kullanılmamakta, sadece otorite kürsüsüne selam veren ‘l’attenti a sinist’), aynı zamanda Roberto Saviano Murgia’nın yayınladığı videoyu sosyal medyada yeniden yayına aldı. Şimdi yeni bir video ile onun öfkesini açıklıyor.

Murgia’nın öncülü: “Ben anti-militaristim”

Instagram’da da yayınlanan konuşmasına uzun bir girişle başlıyor: “Ben anti-militaristim, bu bir sır değil. Anayasasında savaşı reddediyor.İşte orada yazıyor.Eğer gerçekten bunun dünyanın en güzel Anayasası olduğuna inanıyorsak hepimiz anti-militarist olmalıyız.Savaşı göstererek bir demokrasinin doğuşunu kutlamayı anlamsız buluyorum. aparat – diyor Michela Murgia – çünkü diktatörlüklerin yaptığı budur “. Silahlı kuvvetlerin zaten kendi tatilleri olduğunu hatırlatarak, 4 Kasım.

Öte yandan, 2 Haziran “tüm vatandaşların bayramıdır ve medeni ve barışçıl bir ülkenin en iyi demokratik yaşamının ifadelerini sergilemesi güzel olur”. Ve hayalini anlatıyor: “İtalyan sanatçılar ve kadın sanatçıların açtığı bir geçit töreni, ardından sağlık personeli, öğretmenler, vergi mükellefleri, gazeteciler. Uçurtmalar gökyüzünde uçardı.”

Murgia’nın 2 Haziran tarihli videosuna ilişkin açıklaması

Ardından, bir Donanma biriminin otorite galerisine hitaben Roma selamı vereceğini iddia ederek eleştirdiği 2 Haziran geçit töreniyle ilgili video ve yorumunun ardından ortaya çıkan tartışmaya değiniyor ve ardından X MAS ile işbirliği yapan birim olan X MAS’ı anımsatıyor. Naziler Müttefiklere karşı ve savaş suçlarından sorumluydu. Yazar, ‘normalleşme süreci’nden bahsediyor ve Cumhurbaşkanı’nın ‘pasif’ bakışına dikkat çekiyor. MattarellaSenato başkanı iken Rusya “çok gülümser ve zafer işareti yapar”. Askeri kaynaklar şunu reddediyor: “Kaldırılan kol, otorite platformuna bir selam olan ‘l’attenti a sinist’ içindir; “Decimà, Comsubin baskın operasyonları grubunun sloganıdır ve Sosyal Cumhuriyet’in X Mas’ıyla hiçbir ilgisi yoktur” çığlığı. Savunma Bakanı krosetti o cevap verdi: “Comsubin’i CSR ile saçma karşılaştırmalarla lekeleyenler, Özel Kuvvetlerin değerini ve işini hor görüyorlar”.

Şimdi toplumsal ve siyasi tartışmaya müdahale ederek bunun bir askeri yürüyüş selamı olduğunu açıklayanlara Murgia, bu jestlerin farklı yorumlara uygun olduğunu ve bunun Senato başkanının memnuniyetle tepkisiyle gösterildiğini söyledi. Ignatius LaRussa, yetki kutusunda bulunur. “Bana Murgia’nın ne kadar cahil olduğu söylendi, ilk hareketin uzanmış bir kol değil, takip edenleri koordine etmek için koreografik sinyal olduğunu bilmiyorlar. Murgia ne kadar cahil, kim Decima çığlığının bir kötü şöhretli X Mas filosuna bir saygı duruşu, ancak Donanmanın doğduğu 1943’teki onuncu kraliyet alayına. Başlama hareketiyle karşılaştırıldığında liderin uzattığı kolunun ne kadar sürdüğünü zamanlamayacağım – yazar gözlemliyor – merak etmek istiyorum Decima çığlığının, onurlu bir alayın ihtişamını uyandırmaktan başka amaçları vardı. Buradaki nokta başka: Bu potansiyel olarak yorumlanabilir jestler ve sözler dizisi rastgele değil, birinin onları gerçekten yorumladığı bir onur aşaması altında gerçekleşti “. İşte La Russa’ya geliyoruz: “Devletten sorumlu ikinci senatör, evinde Mussolini’nin büstü bulunan senatör, geçit töreninin ekonomisinde yaygın olması gereken jestlere alışılmadık bir işaretle yanıt verdi. : zafer için V Şimdi koreografik koordinasyonu iltifat ettiğini düşünmüyorum – Murgia ironik bir şekilde diyor – Öyleyse asıl soru şu: cahil miyim ve videoyu yorumlayanlar benim gibi çünkü herkes gibi biz de gizli işaretleri bilmiyoruz Ya da bu işaretleri ve kelimeleri kendince istismar eden, evden ve huzurunda izleyenlerin bu sekansın başka bir şeyi ima ettiğini tahmin etmesine izin veren Senato başkanıdır.” Murgia’nın inandığı gibi cevap ikincisiyse, “silahlı kuvvetlerin kendileri, La Russa’ya sahneden pandomimiyle masum hareketlerini nostaljik cumhuriyetçiler arasında bir övgü gibi yanlış anlamasına neden izin verdiğini sormalı”.

Ve yine, yazar videosunda şu sonuca varıyor: “O sahnede olmasaydı kimse çoğumuzun düşündüğünü düşünmezdi ama oradaydı. Kötüleyenler için üzgünüm, bu tüm yorumlayıcıyı değiştiriyor.” bu çerçevede, her dilin -en masumunun bile- masumiyetini yitirip yeniden sahneleme ya da provokasyona dönüştüğü koşulların yaratılmasını, eski bir faşist militanlığa sahip kişilerin kurumlarda asla inkar etmemesi olgusudur”. Video şu soruyla kapanıyor: “Kim daha cahil: kim tek bir ayrıntıyı iyi yorumlamıyor veya kim bağlamı bir bütün olarak iyi yorumlamıyor?” Cevap: “Bilmiyorum.” Gülümsemek.