Muhtarlardan Güder’e karla gayret teşekkürü

KripTon

Member
MALATYA (İHA) – Battalgazi’de misyon yapan muhtarlar, Malatya‘da kar yağışının başlamasıyla teyakkuza geçen ve hafta boyunca tesirini sürdüren kar ile çabada örnek çalışmalar yapan Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder‘e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nün Malatya için kar yağışı uyarısı yaptığı birinci andan itibaren teyakkuza geçerek süratle planlamalarını yapan Battalgazi Belediyesi’nin alandaki karla çaba çalışmaları göz doldurdu. Battalgazi Belediyesi karla gayret takımlarının 103 mahalledeki hummalı çalışmalarına şahsen tanıklık eden muhtarlar, Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder‘e teşekkür ziyaretinde bulundu. Muhtarları karla uğraş için oluşturulan kriz merkezinde konuk eden Lider Güder, grupların düzgün bir uyum ile vatandaşları mağdur etmeden süreci sıkıntısız götürdüklerini belirtti.

“Battalgazi belediyesi imtihandan başarılı çıktı”

Battalgazi Belediye’nin karla çabada aktif bir çalışma ortaya koyduğunu aktaran Battalgazi Muhtarlar Derneği Lideri ve Uçbağlar Mahallesi Muhtarı Abdulvahap Ortaç, “Son 20 yılın en çok kar yağışını vilayetimizde yaşadık. Ülkemiz açısından bereketli bir hafta oldu. Ama kimileri bu yağış için kurban kesiyor, kimileri ise otomobilimin üzeri niye temizlenmedi diye sitem ediyor. Battalgazi Belediyemiz kar yağışının birinci anından itibaren duruma karşı hazırlıklıydı. 103 mahalleye birden birebir anda hizmet götürmesi büyük maharet istiyor. Liderimiz iş makinelerinin kâfi olmayacağını düşünerek iş makineleri kiraladı. Kriz masasını oluşturdu ve ilçede kapalı hiç bir yol bırakmadı. Bunun yanında yardım talep eden vatandaşların yardımına koştu. Tabi ki küçük sorunlar yaşandı ancak genel itibariyle örnek bir gayret çalışması ortaya koydu. Malatya’nın geneline bakınca Battalgazi Belediyesi üzerine düşeni ziyadesiyle yaptı. İmtihandan muvaffakiyet ile çıktı. Muhtarlar olarak yiğidin hakkını yiğide vermek için bugün liderimizi ziyaret ediyoruz. Gecenizi gündüzünüze kattınız, teşekkür ediyoruz” halinde konuştu.

“Ekibimle gurur duyuyorum, gece gündüz uğraş edildi”

Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder de, “Karla çaba takımım ile gurur duyuyorum. Dernek liderimiz ve muhtarlarımızın hoş temennileri için kendilerine evvela şükranlarımı sunuyorum. yıllardır hasret ile beklediğimiz kar yağışını şükürler olsun gördük. Kar yağışıyla bir arada araçlarımız ve işçilerimiz kar için seferber oldu. Mesai mefhumu gözetmeden alanda çalışan takım arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kar yağışının çabucak akabinde 103 mahalle muhtarımızla irtibata geçtik. İş makineleri noktasında dert yaşamamak ismine dışarıdan kiralama yoluna da gittik. Kiraladığımız iş makinelerini de muhtarlarımızın buyruğuna verdik ve kar yağışının birinci anından itibaren çalışmalarına başladılar. Yaptığımız bu hummalı çalışmaların meyvesini hiç bir şikayet almayarak topladık. Karın makul aralıklarla yağması işimizi güçleştirse de başarılı bir imtihan verdik. Battalgazi Belediyesi olarak bizim için kıymetli olan Battalgazi halkının dert çekmemesi, ömrünü olağan üstü koşullarda da meselesiz sürdürmesidir. Süratli müdahale ile aksiliklerin önüne geçtik. Bu süreçte yalnızca karla gayret etmedik. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın yanı sıra gereksinim sahibi ailelerimizin yardımına da koştuk. bir daha bu süreçte can dostlarımızı da unutmadık. Bilhassa karla çaba çalışmalarında bizleri bir dakika olsun yalnız bırakmayan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. İş makinelerinin başında takımlarımız ile birlikte sokaklar açıldı, vatandaşlarımızın mağduriyetleri önlendi. Muhtarlarımızla hoş bir dayanışma örneği sergiledik. Birlik ve birliktelik içerisinde olursak her şey güllük gülistanlık olur” diye konuştu. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı – Mahallî

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Osman Güder, Malatya, kar, Lokal, Haber