Salvini: 'Hükümet anti-faşisttir' Ama Vannacci davasından kaçıyor

Sezai55

New member
MİLANO – Matteo Salvinikendisinden uzaklaşmaya niyetli Giorgia Meloni25 Nisan'da belediye başkanıyla birlikte Milano'daki Sant'Ambrogio tapınağına çiçek çelengi getirmeye karar veriyor Beppe Sala ve bakana Giuseppe Valditara: “Nazi faşizminden kurtuluşu kutluyoruz ve bu herkesin kutlamasıdır” diyor. Ayrıca o günlerde “birinin” konuşmadığını da itiraf ediyor Antonio Scurati”.

Sadık Kuzey Ligi taraftarları eşliğinde Alessandro Morelli Ve Stefano Bolognini, “Anti-faşist bir hükümet mi?” şöyle cevap veriyor: “Vatandaşların seçtiği bir hükümettir. O halde anti-faşizm evet, bana öyle geliyor ki.” Peki faşizm nostaljisi olan var mı? “Hayır, umarım yoktur…”.

Meloni hükümeti: haberler ve görüşler

Kuzey Ligi'ni aşırı sağa çeken Lig lideri, bugün her şeyi alt üst ediyor: “Ben 25 Nisan'ı gösteriş yapmadan, siyasete sokmadan her zaman onurlandırdım. Bunu sonuna kadar söylemedim (varlığı resmileştirilmemişti, ed.), geri dönmemesi için geçmişi kutlamak yerine sorun yaratmaya çalışan kişilerin ortaya çıkmasını önlemek için. Bu sabah Roma'dan Yahudi Tugayı'na yapılan saldırının bazı utanç verici, skandal görüntülerini gördüm. Buradan, çok uzak bir günde, bir gün 25 Nisan'ın milli birlik günü olmasını temenni ediyorum…”.

Öğleden sonra Salvini kitabının tanıtımı için randevu alacak ve belki general de orada olacak. Roberto Vannacci. Kendisine anti-faşist demeyi reddeden bir karakter. “Ama ne biliyorum, ona sorun…” diye yanıtlıyor başbakan yardımcısı. Ancak kendisini Avrupa Şampiyonası için Lig listelerine aday göstermeye hazırlanıyor.