Sardunya'da bölgesel seçim adayı Todde: 'Faşistlerin hükümeti'

Sezai55

New member
Direnişin Sardunya'dan başlamasını ve rüzgarın değiştiğini söyleyebilmemizi tüm kalbimle umuyorum” dedi. Alessandra ToddeGeniş merkez sol kampın Sardunya Bölgesi başkan adayı, yarım tedbirleri kullanmıyor. Sunuculuğunu yaptığı 'L'Attimo Fuggente' programında röportaj yapıldı Luca Telese Ve Giuliano Guida Bardi Açık Radyo Gazetesi, “büyük sözler” olarak tanımladığı şeyleri bilinçli olarak seçtiğini söylüyor: “Bunları faşist olanlara karşı kullanmalıyız. Kimden bahsediyorum? Ulusal hükümet başka türlü tanımlanamaz. Onlar faşisttir ve bunun söylenmesi gerekir.”

Sardunya'da bölgesel, yedi “sunulamayan”: giden bir meclis üyesi var. Suçlamalar arasında gasp, terörizm ve uyuşturucu kaçakçılığı yer alıyor

Politika editör ekibi tarafından düzenlendi

13 Şubat 2024

Oylamadan bir hafta önce (ada 25'inci Pazar günü sandık başına gidecek) tartışmanın tonu yükselecek gibi görünüyor. Öte yandan Sardunya sorunu, merkez sağda vali adayı konusunda yaşanan ve daha sonra Cagliari belediye başkanının seçimiyle sonuçlanan çatışma nedeniyle de olsa haftalardır ulusal ilginin odağında yer alıyor. Paolo Truzzu ve bir tekrar isteyecek olan Birliğin teslim olması Christian Solinas. Ancak merkez sol, hemen M5S'nin başkan yardımcısı ve hükümetin ekonomik kalkınmadan sorumlu eski bakan yardımcısı Todde'un arkasında toplandı. Mario Draghi. Sardunya'da bile Elly Schlein Ve Giuseppe Conte seçim kampanyasını kapatmak için birlikte sahneye çıkabilirler. Bugün Todde geri duruyor gibi görünse de: “Conte ve Schlein'in müsaitliği vardı ve onlara yakınlıkları ve destekleri için çok teşekkür ediyorum, ancak seçim kampanyasının sonunun Sardunya'da olmasını talep ettim çünkü bu, Sardunyalılar”.

Giuseppe Conte: “Demokrat Parti ile birlikte doğru insanları evlerine gönderebiliriz ancak ciddi bir anlaşmaya ihtiyacımız var”

Muhabirimiz Stefano Cappellini tarafından

19 Şubat 2024

Eski Vali de orada Renato Sorusu bağımsız hareket etmeye karar veren. Todde ona bir iğne yapıyor: “Soru'ya verilen oylar, bu felaketle sonuçlanan bölge konseyinin devamlılığı için sağdaki Paolo Truzzu'ya verilen oylardır. Sardunya seçim yasası affetmiyor. Soru yaptıklarının sorumluluğunu üstlenecektir. 2014'te her oyun Michela Murgia bu, merkez soldan alınmış bir oydu ve gözlemlerine göre o zaman söylediklerinin 2024'te geçerli olacağını söyledi.”

Metropolis/474 – Sardinya Bölge Şampiyonası, Sardinya Leningrad'ından Todde-Soru derbisine: Sol nasıl bölünüyor?

Ancak Todde'un en açık hamlesi merkez sağ ve ulusal hükümet adına: “Gericilikten, baskıdan, okulları işgal eden çocukları suçlulara benzetenlerden bahsediyoruz”. Ve böylece memleketi Sardunya'dan başlayan bir “direniş” çağrısı geliyor. Çünkü Truzzu, anti-faşizmle ilgili bir soru sormaktan kaçınmıştı: “'Anti' şeyleri sevmiyorum, anti-faşist ya da anti-komünist değilim” demişti. Seçim kampanyasının son haftası oldukça hararetli geçecek.