Sardunya'daki bölgesel seçimlerde merkez sağın üç lideri sahnede. Meloni: “Beş yıl iktidarda kalacağız” Salvini: “Giorgia ve ben sadece bir kişiyiz”

Sezai55

New member
“Bu hükümet beş yıl sürecek. İstediklerini yazabilirler. Otuz yıldır mecburiyetten değil kendi isteğimizle bir aradayız.” Giorgia Melonikampanyanın son mitingi için Cagliari Fuarı sahnesinde konuşan Paolo Truzzu Sardunya'nın başkanlığı için. Onunla birlikte ana çoğunluk partilerinin diğer iki lideri Salvini ve Tajani. Başbakan ve FdI lideri şunları iddia etti: “Çalışmayanların maaşlarını ödemek için vatandaşların parasını harcamayı bıraktık ve çalışanlara ve şirketlere daimi işçi çalıştırmaları için para verdik. Kaynakları çalışan anneler üzerinde yoğunlaştırdık. Özgürlük, 'başkan' olarak anılmakla ilgili değil, arzularınızdan vazgeçmemekle ilgilidir ve biz bunu garanti ediyoruz.” FdI lideri merkez sol adaya saldırdı Alessandra Todde verdiği röportaj için Cumhuriyet: “Camp Largo'nun başkan adayıyla, Sardunyalı vatandaşların 'anti-faşizm için' kendisini seçmesi gerektiğini söylediği aydınlatıcı bir röportaj okudum. Ne diyebilirim ki, karmaşık ve yenilikçi bir program”.

Ayrıca Matteo SalviniCagliari'deki sahneden, çoğunlukta gerginlik olduğunu inkar etti: “Artı birkaç gazete, Kurye veya Cumhuriyet, beni ve Giorgia'yı uzaklaştırmaya çalışın, birlikte ne kadar ileriye gidersek ve beş yıl boyunca tek kişi olarak birleşirsek, bir dakika bile eksik olmaz. Bizi ne kadar tartışmaya zorlamaya çalışırlarsa, diye devam etti Kuzey Ligi sekreteri, sadece siyasi bir ittifaktan ibaret olmayan bir şeyi o kadar sağlamlaştırıyorlar. Giorgia'da bir müttefik ve mükemmel bir Başbakan değil, bir dost buldum. Siyasette de bu fark yaratıyor.” Altyapı Bakanı ayrıca Roma savcılığının Boğaz Köprüsü'ne yönelik başlattığı soruşturma hakkında da yorum yaparak yeni otoyol yönetmeliğinden bahsetti.

Forza Italia'nın lideri de uyumdan bahsetti Antonio Tajani: “Hepimiz bir aradayız, sol ve sol gazeteler adına üzgünüm ama çok iyi anlaşıyoruz” dedi Dışişleri Bakanı. Tajani, “Ve Marche'da, Abruzzo'da, diğer bölgelerde ve ayrıca Avrupa'da bölgesel seçimleri kazanmak için de sevgiyle iyi geçineceğiz” diye vurguladı. Kimse bizden korkmuyor çünkü biz güvenilir ve sorumluyuz”.

Demokrat sekreter mitinge değindi: Elly Schlein, bir notta şu yorumu yaptı: “Giorgia Meloni'nin, muhalefete karşı olağan mitingi sonuç talep etmeden düzenlemek için” Sardunya'ya “gitmesi beni şaşırttı. “Sardunya'da” bir felaket yaptıklarını biliyorlar, bunu o kadar iyi biliyorlar ki son anda adayı değiştirip Cagliari'de de ortalığı karıştıran Truzzu'nun arkasına saklandılar.