Schlein: “Hükümete karşı baskı Abruzzo'dan geliyor. Bunu telde oynayacağız.”

Sezai55

New member
SULMONA — «Eğer burada da kazanırsak, bu hükümete bir darbe olur. Çünkü Sardunya'da yanlış adaya sahip olduklarını söyleyebilirlerdi ama Abruzzo'da Meloni modeli 5 yıl boyunca hüküm sürdü: Marcus Marsilio O onun erkeği.” Publius Ovidius Naso'nun bronz bakışları altında, dahi loci bu iç Abruzzo diliminden, Elly Schlein beklenmedik bir çiftin hayalleri. “Telde oynayacağız”, parmaklarını çaprazlıyor. Cagliari'deki zafer, bir avuç oyla da olsa, “ülkedeki rüzgarı değiştirdi: bir alternatif olduğu ve Meloni'nin yenilmez olmadığı anlaşıldı”.

Abruzzo'daki seçimler, Meloni'nin Bölge için mücadele ettiği L'Aquila'nın sesleri. “Hiçbir şey kalmadı”

Muhabirimiz Concetto Vecchio tarafından

05 Mart 2024

Demokrat Parti lideri, Sulmona merkez meydanındaki mitingin sonunda gazetecilerle birkaç dakika sohbet etmek için dururken, Castel di Sangro'ya doğru arabaya binmeden önce arkasından çıkıyor. Luciano D'AmicoMucizeyi yaratan Teramo Üniversitesi'nin eski rektörü: çok geniş alan. Schlein ona bir muska gibi dokunuyor: «Luciano çok iyi. Sonra fotoğraflarda herkesle iyi görünüyor: yanımda, yanımda Seninleayrıca yanında Renzi», dün yalnız konuşan kişi. Hepsi ayrı fotoğraflar, itiraz edilebilir. Kolaj yapacak mısın? Schlein gülümsedi. Ama doğru: Yumuşak huylu, mitinglerde asla bağırmayan, köylü kökenli olduğunu iddia eden (“babam üçüncü sınıftaydı”), sağlıktan ve okuldan bahseden, basit kelimelerle ama iş yapan bir havayla çalışan bu profesör. En son gizli araştırmalara göre, bu girişimi gerçekten önemsiyorlar. Bir ay önce yenilmez görünen Colle Oppio'nun “Lungo”su Marsilio'yu yenmek. Ona ya da maxi format koalisyonuna teşekkürler, kim bilir.

Abruzzo'daki seçimler: Pescara, D'Amico'ya inanıyor ve sahil geri dönüşe baskı yapıyor. “İstemedim, oy vereceğim”

06 Mart 2024

“Buraya beşinci gelişim, diye devam ediyor Schlein ve bir ay öncesine kıyasla yeni bir coşku olduğunu görüyorum.” Sardunya etkisi. D'Amico da aynı algıya sahip olduğunu söylüyor: “Sokakta sağdakiler bile beni durduruyor. Ve bana oy verdiklerini söylüyorlar! Elbette Schlein için ülke çapında bir koalisyon oluşturmak karmaşık olacak. Basilicata'da 5 Yıldız Hareketi ile henüz bir anlaşma sağlanamadı ve oylama bir buçuk ay içinde yapılacak. Ama en büyük alkışı sahneden tekrarlayan Demokrat Parti sekreteri alıyor: “Birlik olursak kazanırız.”

Di Pietrantonio: “Tıbbi uygulama hatası ve göç Abruzzo'ma zarar verdi, bu oy belirleyici”

07 Mart 2024

Bu arada D'Amico'nun da kazanması gerekiyor: “Umarım Abruzzo halkı, Abruzzo'da yaşayan bir Abruzzo başkanı ister”, diye espri yapıyor dem lideri, bu seçim kampanyasının sloganına geri dönüyor. Schlein, Marsilio'nun Giorgia Meloni tarafından empoze edilen bir aday olduğu konusunda ısrar ediyor. Abruzzo'da bile yaşamıyor; itaat etmesi için onu seçtiler.”

Metropolis/515 – “Abruzzo burnu”. Meloni neden kask takıyor? Bersani, Braga, Carratelli, Mastrolilli, Molinari, Paragone, Schianchi ve Schlein ile (tamamlandı)

Sulmona'da bile bunu yapıyorum fikir tartışması ortakları Schlein'in mitingi için Pier Luigi Bersani. Sprint'i başlatmak için nasıl Sardunya'daydı? Alessandra Todde. Kanıtlanmış çift, Bersani-Schlein. Alfa ve Roberto Vecchioni. Demokrat Parti lideri buna tutunuyor. Çünkü burada, sağın genellikle üstün olduğu ve Schlein'in “siyasi tercihle” en çok mağlup ettiği iç alanlarda Bersani güçleniyor. Eski lider bu konuda şaka yapıyor: “Beni seyyah Madonna gibi taşıdıklarını söylüyorlar ama bu çok fazla lütuf.” Ama işe yarıyor. Termometrede dört derece olan yağmur yağarken, yüzlerce Sulmona sakini Schlein ve D'Amico yerine onu selamlamak için sıraya giriyor. “Onun metaforları çok güçlü!” diyorlar ona. Ve o, L'Aquila'dan Manoppello Scalo'ya kadar alkışları toplarken, elinden geldiğince alkışları sıraya koyuyor: “Abruzzo'nun umuduyla Demokrat Parti'nin umudu arasındaki sandviçin içindeki jambon gibi hissediyorum”; özerklik hakkı “İtalya'yı dilimlere ayırmak istiyor, Garibaldi'ye ihtiyaç var”; geniş alan “nehirdir, taraflar ise kollarıdır”. Bersanian-d'Annunziana, çekimser kalmak isteyenler için şu yorumu yapıyor: «Burada, Abruzzo'da onlara bir şey söyleyelim: Mart, hadi gidelim, göç zamanı. Ayrıca eğer kararsız kalırsa biz burada oyuncak bebekleri taramayacağız…”.