Schlein: “Truzzu'nun Sardinyalı ve anti-faşist Michela Murgia hakkındaki sözleri utanç verici”

Sezai55

New member
Elly Schlein figürünü hatırlayarak hareket eder Michela Murgia. “Bunun hakkında konuşmak bana biraz zor geliyor… İtiraf ediyorum… Üzgünüm…”. Michela Murgia'nın gücünü ve sonuna kadar olan bağlılığını çağrıştıran Cagliari'deki Teatro Massimo sahnesinde seçim kampanyasını şöyle tamamladı: Alessandra Todde, Elly Schlein'e dokunun. Bu, PD sekreterinin duyguyu durdurmak ve sohbete devam etmek için kendini yarıda kesmek zorunda kaldığı akşamın tek anı; izleyicilerden gelen alkışlar, geçen yaz vefat eden Sardunyalı yazara saygı duruşunda bulunuyor.

Duygusal etki geçtikten sonra Schlein, Michela Murgia'nın “arkadaşlık içinde sevginin ne olduğunu bana öğrettiğini” ve “hayatında her zaman birlik inşa ettiğini” vurguluyor. “Bu nedenle – ve burada sekreteri ses tonunu değiştiriyor – koluna 'Trux' dövmesi yapan ve kendisini anti-faşist olarak tanımlamayan birinden onun hakkındaki sözlerini utanç verici buldum.”

Merkez sağ adaya atıfta bulunan sözler, Paolo TruzzuSchlein'in kendisi de bu akşam Salı günü La7'de yayınlanan röportajda açıkladığı gibi yazarı “totaliter” olarak tanımlamıştı. “Sıra dışı, Sardunyalı ve anti-faşist bir kadın için bu kelimeleri kullanmanıza izin vermeyin” diye yineleyen dem lideri, daha sonra – “Bir cevap borçluyum, aksi takdirde Michela gerçekten sinirlenirdi” yorumunu yaparak sahneden geri döndü. Massimo Cagliari'de hayatın sonu konusunu ele alarak, “hayatın onurlu bir sonu için mücadele etmeliyiz, çünkü bu bir haktır ve konu haklar olduğunda adalet siyasetin önüne geçemez” dedi.

Konular