Schlein ve Ukrayna: AB barış planı için Kiev’i savunuyor

Sezai55

New member
ROMA – Çizgi değişmez. bir güvence ki Elly Schlein hemen Demokrat Parti liderlerine ve giden sekretere verdi. Enrico Letta Via del Nazareno’daki sembolik devir teslim töreninin aralarında. Ukrayna’ya destek ve NATO’ya ikna edici katılım doğrultusunda, DEM’in yeni sekreteri, Pd’nin şimdiye kadar Parlamento’da kararlaştırdıklarıyla ilgili olarak strateji ve yön konusunda herhangi bir değişiklik yapmayacağını garanti ediyor: “Öte yandan , ‘silah gönderme’ konusundaki son kararnameye oy verdiniz, bu ön seçimlerde onu destekleyen birkaç Demokrat temsilcisini hatırlayın. Eğer bir şey varsa, evet, Schlein “bir barış masası için tüm Avrupa Birliği’nin daha fazla diplomatik katılımı için keskin bir talep ve AB’de silah harcamalarındaki doğrusal artışa karşı bir muhalefet” ifade edecek.

Bunlar, Emilia Romagna valisine karşı Demokrat Parti liderliği için yürütülen kampanya sırasında çeşitli kamu gezilerinde zaten ifade edilmişti. Stefano Bonaccini. Ona yakın olanlar, hattın bir röportajda iletilen hat olduğunu yineliyor. Cumhuriyet: “Barış kültüründen geliyorum – dedi Schlein – ama ilk aşamada Ukrayna direnişini desteklemeyi seçenleri asla eleştirmedim, aksi takdirde Putin’in Avrupa sınırlarını askeri olarak yeniden yazma zaferinin trajik senaryosunu tartışıyor olurduk. Ama şimdi bu farklı bir aşama, aylar geçti ve ateşkes ve barış konferansı için AB’nin siyasi ve diplomatik çabasına ihtiyaç var” dedi.

Gazebo’daki oylamadan sadece birkaç gün önce, La7’de konsepti yineledi: “Bir pasifist olarak, bu savaşı sona erdirecek tek şeyin silahlar olmayacağına inanıyorum. Avrupa Birliği yaptırımlar konusunda birleşti. , ancak diplomaside “Avrupa” nın tek bir kahramanı olmamıştır. Daha Avrupai bir dış politika istiyorum ve Ukrayna’yı desteklemeyi kabul ettiğim gibi, tüm AB ülkelerinde silah harcamalarında doğrusal artışa karşıyım” dedi.

Savaş konusunda sağcılar, pasifist ve hareketçi kökleri nedeniyle yeni DEM liderinin zayıf noktası olabileceğini düşünerek yeni sekretere şimdiden baskı yapıyor: “Ukrayna sorununda Schlein bir an önce netleşmeli” , FdI’nin grup liderini Oda’ya beyan eder Thomas Foti. Sekreterin aksine başbakanın kendisi Giorgia Meloni ile bir röportajda Bruno Vespa “hükümetin silah sevkiyatı ve Kiev’e destek konusundaki netliğini” vurguluyor. Merkez soldan Schlein’dan daha net bir duruş isteyenler varken: Eski bakan Rosy Bindi, “Savaş konusundaki sessizliğini sevmiyorum – Açık sözler söylemeli, tehlikede yeni bir dünya düzeni var” diyor. ” . Bergamo belediye başkanını ekler George Gori: “Schlein iyileştirme yeteneğine sahip olmalı ve bu” aynı zamanda “seçimlerine de bağlı olacak”, “örneğin, savaş ve Ukrayna’ya yardım konusunda Letta’nın tuttuğu pozisyonu sürdürüp sürdürmeyeceği”

konular