Tüfenkci: “Kurumlarımız karın zahmetini en aza indirme noktasında uğraş gösteriyorlar”

KripTon

Member
MALATYA (İHA) – AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, geçtiğimiz günlerde ağır kar yağışı daha sonrasında çatısında çökme meydana gelen Galericiler Sitesi’nde esnafla bir ortaya gelerek incelemelerde bulundu.

AK Parti Malatya Milletvekili ve partinin MKYK üyesi Bülent Tüfenkci, “Kurumlarımız karın zahmetini en aza indirme noktasında uğraş gösteriyorlar” dedi.

Malatya’da bir haftadır süren kar yağış niçiniyle çatılarında çökme meydana gelen Galericiler Sitesi’nde esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Belediyelerimiz ve kamu kurumlarımız bu zahmeti en aza indirme noktasında uğraş gösteriyorlar. Valiliğimiz ve kaymakamlığımız da kendi mevzuatları çerçevesinde esnafımızın yanında olacaklar” biçiminde konuştu.

Karın rahmet olduğunu fakat zahmete dönüşebildiğini söz eden Tüfenkci, “Bir haftadır ilimiz önemli manada kar yağışı aldı. Kar rahmet ve rahmet lakin tabi bir kadro yerlerde de zahmete dönüşebiliyor. Bilhassa belediyelerimiz ve kamu kurumlarımız bu zahmeti en aza indirme noktasında çaba gösteriyorlar. Kar yağışı esnasında bir kadro teknik eksiklerden dolayı bilhassa Galericiler ve Mahrukatçılar sitesindeki birtakım esnaflarımızın sundurmalarının çöktüğünü de görüyoruz. Geçmiş olsun diliyorum” tabirlerini kullandı.

Can kaybının olmamasının memnunluk verici olduğunun altını çizen Tüfenkci, ” Öncelikle can kaybının olmaması hepimiz için memnunluk verici. Arkadaşlarımızın maddi kayıplarının bir kısmı sigortalıdır fakat sigortalı olmayanlar ne üzere takviyeler alabilir bunu AFAD liderimizle da görüştük. Tabi mevzuatlar el verdiği oranda yardımcı olma noktasında çaba gösterecekler. Valiliğimiz ve kaymakamlığımız da kendi mevzuatları çerçevesinde esnafımızın yanında olacaklar. Bugün hem geçmiş olsun diyelim dedik bütün esnaf kardeşlerimize, birebir vakitte bu noktada bir şeyler yapılabilir mi onu konuşacağız. Ben yinedan bütün esnafımıza geçmiş olsun diyor, iyi bol hasılatlar diliyorum” diye konuştu. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı – Siyaset

Bülent Tüfenkci, Milletvekili, Malatya, kar, Siyaset, Haber