Üçüncü direğin sonu, Renzi: “Kırılacak bir hata, Calenda istedi”. Eylem lideri: “Avrupalılara bölünmüş olarak gideceğiz”

Sezai55

New member
“Tek taraflı bir karardı” takvimsaygı duyduğum ama paylaşmadığım. Böyle gitti ama kendimizi hiçbir şey için suçlayamayız. Her şeyi yaptık ve vicdanımız rahat”. Bugün ilk konuşan matthew renzi. Radio Leopolda’da konuşuyor, kendi versiyonunu anlatıyor ve dün söylediği gibi “kesinlikle ölü” olan Üçüncü Kutup’un tek parti projesinin başarısızlığından kendisini sorumlu tutmuyor. Charles Takvimi: “Daha fazlasını yapamazdım – diyor Italia viva’nın lideri – bu mola için siyasi bir motivasyon yok. Olduğu gibi gitti, küçük oyunu bozmamak için her şeyi yaptık ama bugün tek partinin öldüğünü duyuyoruz. bir toplantı düzenleme zevkine bile sahip olmadan”.

Calenda’nın gönderene reddettiği suçlamalar: “Elimden gelenin en iyisini yaptım – diyor bir bugün başka bir gün Rai1’de – ve seçmenlere bir söz vermiştik ve Renzi’ye partiye hayır derlerse bunu herkesin önünde söylemek zorunda kalacağını söylemiştim. Bunun yerine, bir dizi saldırı ve hakaret başladı”. Boşanma böylece onaylandı, öyle ki Azione lideri şunu duyurdu: “Avrupa seçimlerinde IV ve Azione olmak üzere iki parti olacak, bir proje patladığı için ayrılacak. yukarı”.

Renzi: “Militanların acısı bende kalacak”

Acılık devam ediyor, “militanlar için de benim – diye devam ediyor Renzi – ayrılmamızın siyasi bir nedeni olsaydı, bunun üstesinden gelebilirdik. Action ile Conte’nin vadesi dolacak iki farklı çizgimiz vardı. Ama artık tartışmak istemiyorum. , dün sadece tweet attım, son aylarda tamamen müsait olduğumu gösterdim. Daha fazlasını yapamadım, bu aranın siyasi bir motivasyonu yok. Carlo bir toplantı yapmaya karar verdi, erteleyin, basın yoluyla bize bildirin tek parti ölmüştü, şimdi birlikte sorumluluk almanın faydasız olduğunu söyleyebilirim, geleceği konuşalım. Calenda tek parti olmak istemiyor, bu bir hata ve tek taraflı bir seçim “, diye devam ediyor eski başbakan .

Bölünme bir hataydı ama “bu dünyanın sonu değil, baştan başlıyoruz ve tartışmaları yeniden başlatmadan birlikte çalışmaya çalışacağız. Siyasi olarak Leopolda’da büyümüş olanlardan benim hakkımda tartışmalar gördüm. ve Leopolda’yı ertelemek istedim.Neden güzel bir alana hayır demek zorundasın? diye soruyor lider Iv.Action ile boşanmaya yol açan iki ana nedenden bahseden Leopolda’nın yanı sıra diğer hassas konu paraydı.“50 ve 50’de yaptığımız gibi isteklilik verdik. Friuli dilinde Takvim posterleri. Italia Viva ayrıca Calenda’nın yüzünü tanıtmak için bu kampanyaya on binlerce avro koydu. Ayrıca 30 Ekim’de solu tasfiye etme isteğini de verdik. Eylem önerileri ve Italia viva’nın önerileri, kırılmak için hiçbir neden olmadığını gösteriyor” diye ekliyor.

Renzi, tek partinin sona ermesinin ardından, Iv’in “herhangi bir tepki faulü yapmamamız gereken bölgelerde, ilerlediğimiz parlamento gruplarında Action ile bile her türlü işbirliğine açık olduğunu” açıklığa kavuşturmaya hevesli. birlikte tepki faulleri dışında her şeyi deniyoruz. Tartışmaya hayır, önümüzdeki haftalarda bazı girişimleri yeniden başlatacağız ve kapılarımız liberallere, popülerlere, yurttaşlık listelerine ve +Avrupa’ya açık. Birlikte çalışmalıyız”.

Calenda: “Parlamento grupları bir arada kalmaya devam ediyor”

Şimdiden bahsetmişken, Calenda a bugün başka bir gün Rai 1’de şöyle açıkladı: “Italia Viva ve Action’ın parlamento grupları elbette bir arada kalacak. Bölgede birlikte çalışan çocuklar bile ilerleyecek, bir adım atamazsınız çünkü Italia Viva sekreteri ilerlemez. yapmak istiyorum”. Ve ekledi: “Seçmenlerden özür dilerim ama Eylemin liberal demokratlarıyla Üçüncü Kutup olmaya devam edeceğim”.

Italia viva: Üçüncü Kutbun dağılmasıyla ilgili on sahte haber

Bu arada, Italia viva’dan, Üçüncü Kutbun sonuyla bağlantılı on sahte haberin reddedildiği bir not yayıyorlar. İşte belge:

Renzi’nin Italia Viva’yı feshetmek istemediği doğru mu?
YANLIŞ – Renzi’nin önerdiği belgede Italia Viva, 29 Ekim 2023’te parti genel sekreterinin demokratik olarak seçilmesiyle dağılacaktı.

Renzi’nin parayı birleşik partiye transfer etmek istemediği doğru mu?
Yanlış – Renzi’nin önerdiği belgede Italia Viva, kongreye kadar olan tüm masrafların (Calenda’da kişisel reklam dahil şimdiye kadar yapıldığı gibi) %50’sini karşılamış olacaktı. Ertesi günden itibaren tüm para birleşik partiye gidecekti.

Renzi’nin çıkar çatışmalarına ilişkin kuralı istemediği doğru mu?
Yanlış – Renzi’nin önerdiği belgede bile yasa sadece ulusal yöneticilere değil yerel yöneticilere de uygulanıyordu.

Sorunun Renzi’nin Riformista’yı yönetme seçimi olduğu doğru mu?
Falso-Calenda, Renzi’nin seçimi konusunda hem Twitter’da hem de TV yayınlarında çok heyecanlıydı.

Renzi’nin başkan yardımcılığı veya denetim karşılığında La Russa’ya oy verdiği doğru mu?
Yanlış – Matematik bunu söylüyor ve ne pahasına olursa olsun Calenda da söylüyor. Ve aslında başkan yardımcıları ve denetim PD ve Cinque Stelle’e gitti. Üçüncü Kutup’un tek komisyon başkanlığı, Oda’da Enrico Costa’ya (Eylem) gitti.

Renzi’nin bir lobici olduğu doğru mu?
Yanlış – Renzi, İtalyan yasalarının izin verdiği şekilde çeşitli yönetim kurullarında yer almaktadır, ancak herhangi bir lobi faaliyeti yürütmemektedir.

Ayrılmanın siyasi nedenlerle gerçekleştiği doğru mu?
Yanlış – Üçüncü Kutbu bölen tek bir siyasi seçim yoktur, yalnızca Calenda’nın kişisel seçimi vardır.

Renzi’nin Calenda ile kişisel sorunları olduğu doğru mu?
Yanlış – Renzi, Calenda’nın Üçüncü Kutup’un bakanı, büyükelçisi ve lideri olmasına izin verdi ve onu hem Avrupa seçimlerinde hem de Roma belediyesinde destekleyerek seçim kampanyalarının finansmanına yardımcı oldu. Renzi’nin Calenda ile herhangi bir karakteri veya kişisel sorunu olmadığı açık.

Ayrılığa Leopolda’nın sebep olduğu doğru mu?
Yanlış – Renzi, belediye başkanıyken, başbakanken, Demokrat Parti’deyken, IV’teyken hep Leopolda’yı organize etti çünkü Leopolda bir özgürlük alanıdır. Leopolda ile konuşan Calenda, Leopolda’nın olağanüstü güzel olduğunu söyledi.

Renzi’nin kongreye aday olmak istediği doğru mu?
Yanlış – Renzi aşağıdan demokratik bir kongrede ısrar etti. Bazı Italia Viva yöneticileri, Calenda’ya desteğini çoktan açıklamıştı, diğerleri ise kendileri başvurmak istedi. Ama Renzi her zaman kendini göstermeden yardım edeceğini söylerdi.

IV direktörünün lideri reformist

Soru reformist. Paskalya’dan önce, Renzi’nin aniden gazetenin yazı işleri müdürü olarak yeni pozisyonunu açıklaması, ardından eski Forza Italia milletvekilinin seçimi andrea ruggierisağ kolu, şimdi IV’ün liderinin açıkladığı gibi: “Calenda’nın Üçüncü Kutup’un gazetesini yapma fikri vardı, ‘hayır’ dedim, Reformist bir özgürlük alanıdır”. “Pd seçmeni Lig yöneticilerine gelince. Bir milletvekili kimde yönetici sorun olur mu?” diye sorar IV lideri – Hep böyle olmuştur, bunu yapmıştır. Mattarella benden çok daha yetkili, o yaptı D’Alema ve burada eşit derecede otoriter bir şekilde söylemek istemiyorum, onlar yaptı Craxi, Neni. Ricasoli döneminden beri gazetelerde tartışmayı besleyen siyasi liderlere sahip olmak bir İtalyan geleneği olmuştur. Ayrıca kılıç ustaları o bir gazete editörüydü” diye bitiriyor sözlerini.