Üçüncü direk, paçavralı perde. Renzi: “Carfagna lider”

Sezai55

New member
“Carlo Calenda’nın ihtiyacı varken onun için her şey yolunda gitti. Bugün kongreyi kaybetme korkusuyla hakaretler yağdırıyor. Luigi Marattin kendisine karşı kongreye aday olacağını açıkladı. Ancak Üçüncü Kutup projesi devam ediyor: Meloni ve Schlein’dan sonra kadın liderliğin zamanı geldi. İkimiz de Calenda ve ben geri adım atmalı ve bir kadın adaya yer açmalıyız”. matthew renzi telefonda ailesiyle konuşuyor ve Action’ın lideriyle paçavralar uçuştuktan sonra yeni stratejisini duyuruyor: Calenda’yı tamamen devre dışı bırakmak için bir kadın üzerine bahse girmek. Ve İtalya’da canlı olarak adı anılır mara carfagna üçüncü taraf projesini canlı tutmak ve Action’ın oyuncağını yapıbozuma uğratmak için olası bir tiyatro darbesi olarak.

Renzi’nin stratejisi, eski bakana hakaretlerle geçen bir günün sonunda takipçilerine gösterdi.

Dün sabah Calenda önce partisinin üyelerini tansiyonu düşürmek için basını susturmaya davet etti, ardından Azione lideri Renzi’yi en zayıf noktasından vurdu: Riyad’da iyi maaşlı bir öğretim görevlisi olarak Riyad’la olan ilişkileri. Muhammed bin Selmangazetecinin öldürülmesine azmettirmekle suçlanıyor. Washington Post Cemal Kaşıkçı. “Senatoda yoklukla suçlanıyorum ama orada olmadığım zamanlarda Action ve Italia viva için girişimlerde bulunuyordum, Donald Trump’ın damadıyla Miami’de ya da Kaşıkçı’nın katilinden para almak için Arabistan’da değildim. “, Iv saymanına yanıt vermek için bir tweet’te Calenda’ya yazar Francis Bonifazi.

Üçüncü direğin ucundaki Bonino: “Bir tavuk kümesinde iki horoz olamaz. Calenda ters yüz adamı: Artık ona güvenmiyorum”

kaydeden Giovanna Casadio

14 Nisan 2023

İşaret aşıldı ve üçüncü kutup alanında iki lider arasındaki uçurum artık tedavi edilemez. Action’dan, Calenda’nın “haftanın yedi günü kendimi gerçek Üçüncü Kutbu yaratmaya adadıktan sonra, tek partinin başarısızlığının sorumluluklarını netleştirmeye” karar verdiğini söylüyorlar.
Bu nedenle, eski müttefike karşı bir dizi zehirli tweet atıldı: “Mesleki hayatımda, sorumluluk rolleri üstlenmeme rağmen hiçbir zaman tutuklama emri, iddianame veya mahkumiyet almadım – diye yazıyor – şahsen kimseden para kabul etmedim, çok daha az yabancı diktatörlerden ve Otokratlar.Yabancı spekülatörlerden ve entrikacılardan partiye fon almadım.Hizmet dışında hiçbir sulh yargıcı ile görüşmedim.Hiç Yargı Yüksek Kurulu’nun tahsislerine girmedim.Demokrat Parti’den o çıkınca koptum. Conte ve 5 yıldızlı hareketle ittifak yaparak sözüne ihanet etti. Draghi gündemini Angelo Bonelli, Nicola Fratoianni ve Luigi Di Maio’nun gündemine dönüştürdüğünde Enrico Letta ile ayrıldım. Renzi ve Boschi’nin dolandırıcılığına kanmadım. sahte parti benzersiz”.

Renzi, sosyal medya aracılığıyla bu saldırıları hayretle okuyor ve kendince yanıtlıyor: “Bu saatlerde Carlo Calenda bana kişisel düzeyde saldırmaya devam ediyor. Bunlar liberal demokratların değil, ızgaraların tipik gönderileri ve tweet’leri. Cevap vermiyorum. Bugün bir canavarsam, altı ay önce listeleri sunmak için Italia viva sembolüne ihtiyaç duyulduğunda da öyleydim. Bugün bir canavarsam, Calenda’yı lider olarak desteklediğimde de öyleydim. Üçüncü Kutbun, Roma belediye başkanı olarak, Avrupa Parlamentosu üyesi olarak. Hatta onu bakan yardımcısı, büyükelçi, bakan olarak atadığımda bile”.

Bu noktada senatör, Italia viva kongresini Mart 2024’te yeniden başlatır ve bu nedenle Action ile olası herhangi bir anlaşmayı kapatır. Ancak Mara Carfagna’yı Üçüncü Kutup’un olası lideri olarak başlatma hamlesiyle, Calenda’nın partisinin içine bir mayın yerleştirmeye çalışır. Eski bakan, merkez sağa bakan ılımlı bir partinin yüzü olabilir: aynı zamanda Forza Italia kılığına da bürünebilir.